Založ si blog

Viem, prečo Matovič chce ísť na detektor lži v Rakúsku a špinavé paprče tajnej služby

I. Matovič pred pár dňa pri obhajovaní svojej diplomovej práce vyzval novinárov, aby ho vzali na detektor lži – nezávislý, najlepšie v Rakúsku. Tak by sa podľa neho mohlo ukázať, že nevedel, že vo svojej diplomovke podvádzal.

Plne sa stotožňujem s premiérom Igorom Matovičom, že inštitúcie na Slovensku, ktoré na detektore lži vykonávajú overovanie pravdovravnosti sú nedôveryhodné a preto je lepšie využiť inštitúcie v susednom Rakúsku.

Kto lepšie v tejto krajine vie, že na štátne orgány nie je dobré sa spoliehať, ako sám samotný predseda vlády tejto krajiny ?

Jednou z inštitúcií na Slovensku, ktorá vykonáva overenie pravdovravnosti konkrétnej osoby na detektore lži a disponuje aj vyškolenými pracovníkmi je Národný bezpečnostný úrad.

Potvrdzuje to aj Zmluva o zabezpečení školenia č.: 5137/2016/SEP/OMTZ-026 uzavretá medzi Technopol International, a.s. a Národný bezpečnostný úrad s predmetom zmluvy, ktorýmje (bolo) vykonanie nadstavbového polygrafického kurzu prostredníctvom tretej osoby, s čím objednávateľ súhlasí. Nadstavbový polygrafický kurz (ďalej len „nadstavbový kurz“) bude uskutočnený pod vedením školiteľa, ktorý je držiteľom certifikátu APA (American Polygraph Association), a ktorý ho oprávňuje na vyškolenie pracovníkov pre vykonávanie vyšetrenia na detektore lži a vlastní oprávnenie APA na vydanie certifikátu. Nadstavbový kurz bude trvať desať pracovných dní. Všetci účastníci musia mať absolvovaný základný polygrafický kurz. Nadstavbový kurz bude vykonaný pod vedením školiteľa Mordecai Gazit z Izraelského štátu, ktorý bude zodpovedný za riadny priebeh kurzu v súlade s touto zmluvou.

Celú zmluvu aj s finančnou čiastkou za školenie a kto bol vyškolený je možné si pozrieť TU

Problémy“a dôveryhodnosť rodného bezpečnostého úradu sa tiahnu v podstate od vzniku tejto tajnej služby1, napr. podozrenia z vydieranie podnikateľov2 pri získavani bezpečnostných previerok, známa kauza nbusr123, či udelenie bezpečnostných previerok osobám a subjektom s politickými väzbami v minulom období, u ktorých v súčasnosti, po prevalení Kočnerovej Threemy vyvstávajú pochybnosti, či im tieto bezpečnostné previerky mali byť vôbec udelené.

To, že premiér nedôveruje NBÚ a radšej chce podstúpiť psychofyziologické overenie pravdovravnosti v Rakúsku má svoju logiku a plne ho chápem aj na základe vlastnej skúsenosti.

NBÚ napríklad  osobe JUDr. M.J. vydal osvedčenie č. SP-PB-1963/2017-Ž zo dňa 22.6.2017 platné do 22.6 2022 na stupeň utajenia Prísne tajné (toho času JUDr. M.J vo väzbe),

ale NBÚ dodal Súdnej rade SR podklady, na základe ktorých Súdna rada SR dňa 24.10.2018 vydala uznesenie, že moja družka Mgr. S.F. na základe podkladov Národného bezpečnostného úradu nespĺňa predpoklady, ktoré dávajú záruku, že funkciu sudcu bude vykonávať riadne.

Pritom Mgr. S.F. spĺňala predpoklady sudcovskej spôsobilosti a stále ich aj spĺňa a napriek tomu ale na základe podkladov Národného bezpečnostného úradu hlasovaním Súdnej rady SR dňa 24.10.2018 „neprešla

a osoba JUDr. M.J. v  tom čase v pozícii štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky a sudkyne s prerušeným výkonom funkcie sudcu  „kontrolou NBÚ prešla a získala od Národného bezpečnostného úradu bezpečnostnú previerku – osvedčenie č. SP-PB-1963/2017-Ž zo dňa 22.6.2017 platné do 22.6 2022 na stupeň utajenia Prísne tajné (v súčasnosti sa osoba JUDr. M.J. nachádza vo väzbe – súhlas so vzatím do väzby dal Ústavný súd SR 12.03.2020 – Viac aj TU).

Dá sa takej štátnej inštitúcii dôverovať ?

No uznajme si to, dá sa NBÚ vôbec dôverovať ?

Pán premiér plne Vás chápem a rozumiem, že kedže nedôverujete NBÚ, chcete podstúpiť psychofyziologické overenie Vašej pravdovravnosti v Rakúsku.

Držím Vám palce.

Ďakujem tiež všetkým občanom a subjektom, ktorí mi dodávajú podklady a informácie o tom ako funguje na Slovensku justičná mafia.

Aj na základe týchto podkladov a informácii môžem písať aj moje pravdivé blogy na Pravde v zmysle hesla M.R. Štefánika: PRAVDE VERIŤ, PRAVDU ŽIŤ A PRAVDU BRÁNIŤ

1NBÚ je formálnoprávne „nezávislý správny orgán,“ ktorý de facto je zákonom ustanovený tak, aby mal značný mocenský potenciál prameniaci z koncentrácie informácií osobného charakteru. Bez ohľadu na formálnoprávne začlenenie do systému orgánov verejnej správy je NBÚ tajnou službou. Charakteristickou črtou tajných služieb je získavanie informácií utajeným spôsobom, ktorý nespĺňa požiadavky transparentnosti. Viac v bod 122 odôvodnenia NÁLEZU Ústavného súdu Slovenskej republiky z 30. januára 2019 PL. ÚS 21/2014-96

2len podnikateľov ? (poznámka GÜRTLER)

Planéta COVID. Koľko mŕtvych treba na reštart PLANÉTY ?

17.11.2021

Lockdown, izolácia, prežitie, nesmrteľnosť na planéte COVID je dnes prioritou. Hlavne v Európe. Na našom Slovensku zvlášť a obzvlášť. Nikto nesmie zomrieť, lebo každý chce žiť večne. Politici sveta a na Slovensku sa rozhodli, že zachránia svojich občanov pred smrťou udusením, aby im umožnili žiť večne dovtedy, kým títo občania nezomrú na starobu, rakovinu, infarkt, [...]

Lipšicovská mafia chcela zabásnuť šéfa tajnej služby. Skončí hajzel v base ?

18.09.2021

„Záťah na Čurillu a ďalších vyšetrovateľov NAKA je jasný dôkaz, že systém narafičených udavačov bol odhalený a lipšicovská mafia dostala po pysku“, uvádza na svojom FB profile poslanec NR SR Ľuboš Blaha. Expremiér a doktor práv Fico na tlačovej konferencii verejne odhalil, že plán lipšicovskej mafie smeroval aj k zatknutiu šéfa tajnej služby1 a doktora práv [...]

Kto z koho v NAKA? Navrhla „Kočnerovu opičku“ za ústavnú sudkyňu. Teraz končí v súdnej rade. O čo ide vo „vojne policajtov“?

16.09.2021

Bez výraznejšieho záujmu novinárskej obce sa udiala mimoriadne významná udalosť. Osoba, ktorá významným spôsobom ovplyvnila v posledných rokoch súdny stav na Slovensku, končí v Súdnej rade Slovenskej republiky. Ako táto osoba ovplyvnila súdny stav? Napríklad aj tým, že JUDr. Lenka Praženková z titulu funkcie predsedníčky súdnej rady umožnila, aby sa pravidelným a [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

gurtlervlado

Okolnosti ma donútili po rokoch vrátiť sa k písaniu blogov. Verejnosť sa dozvie naozaj šokujúce odhalenia ako funguje korupcia v súdnictve, v justičnom systéme, ako korupčníci hrajú svoje hry, ako falošní mesiáši idú spasiť slovenskú justíciu a pritom sú to len falošní judáši chrániaci vlastný korupčný systém s pomocou zapredaných médií atď.. Moje blogy budú pravdivé, založené na faktoch a poznatkoch, ktoré som získal počas mojej viac ako dvadsať ročnej právnickej praxe. Tie najlepšie znalosti a skúsenosti som získaval najmä v zahraničí, v krajinách ako napr. Cyprus, Panama, USA, Írsko, Španielsko, Hong Kong. Na Slovensku som prežil tiež isté obdobie života a po istom období snahy zmeniť túto krajinu v lepšiu krajinu pre čestných a statočných ľudí som pochopil, že dielo Jonáša Záborského Dva dni v Chujave má stále niečo do seba. Každopádne odhalenia v mojich blogoch snáď niekomu otvoria oči a niekomu otvoria niečo iné. A na záver heslo, ktoré by malo platiť aj keď väčšinou na Slovensku nefunguje: Las acciones hablan más que las palabras, Skutky namiesto rečí a Actions speak louder than words. Takže začíname priatelia aj nepriatelia moji. Viac aj na mojej web stránke gurtler.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 183317x
Priemerná čítanosť článkov: 4955x

Autor blogu