Založ si blog

Tajní agenti sledujú Vaše blogy a odpočúvajú Vaše telefóny

 

Ako som už písal skôr, tak Národný bezpečnostný úrad zriadil 1. júla 2020 pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD), čo de facto znamená, že tajnoši sledujú, aké blogy píšete, čo píšete na fesjbuku a pod..

Viac aj TU alebo TU. Ak tajnoši vyhodnotia, že ste napr. „hybridná hrozba“ alebo píšete „dezinformácie“ môže nastať druhá fáza činnosti tajných agentov.

Tajnoši sa zamerajú na Váš mobil a začnú Vás odpočúvať. Odpočúvanie môže byť legálne alebo nelegálne.

Veľa závisí od sudcu v akom režime odpočúvanie (odposluchy) budú prebiehať. Aj to je jeden z dôvodov, prečo tajné služby mali a stále majú extrémny záujem nejakým spôsobom „zasahovať“ do života a kreovania sudcu. Viac aj TU

Na veľa „starých“ sudcov aj pred rokom 2014 boli vytvorené tzv. bezpečnostné spisy. Na „nových“ sudcov boli vytvorené tiež tzv. bezpečnostné spisy. V období od 1.9.2014 do 23.2.219 boli totiž na Slovensku účinné právne predpisy, na základe ktorých tajné služby zhromažďovali informácie na kandidátov na sudcov. Tieto právne predpisy boli síce Ústavným súdom SR vyhlásené za protiústavné, ale až po cca. 5tich rokoch.

Medzitým tajné služby v tomto období oficiálne vytvorili bezpečnostné spisy na minimálne 312 kandidátov na sudcovZákon č. 195/2014 Z. z. neustanovil podmienky ochrany pred nedôvodnou archiváciou údajov o osobe sudcu. Samotný spis zostáva v archíve NBÚ, lebo zákon také naloženie so spisom nevylučuje. Údaje zhromaždené NBÚ zostanú v jeho dispozícii „navždy“. Zákon tiež neustanovuje podmienky, ktoré sa musia splniť, aby NBÚ mohol údaje zhromaždené pre potreby overovania splnenia predpokladov sudcovskej spôsobilosti použiť na iný účel.  (v zmysle bodu 159 odôvodnenia NÁLEZu Ústavného súdu Slovenskej republiky z 30. januára 2019 PL. ÚS 21/2014-96)

Súhlas na odposluch Vášho telefónu dáva sudca.

Viac o problematike je možné si prečítať aj v mojom blogu s názvom Agent Kyselica, agent Šťastný a 307 agentov s krycou legendou sudca

Bolo by zaujímavé zistiť, koľko je na Slovensku vykonávaných legálnych a koľko nelegálnych odposluchov. Zaujímavý prípad riešil Európsky súd pre ľudské práva vo vzťahu k odposluchom v Srbsku. Srbsko je krajina, ktorú v minulosti navštívil aj exšéf vojenského spravodajstva generál Balciar. Viac aj TU.

Ktovie, či si slovenské a srbské tajné služby pri tomto stretnutí vymieňali informácie aj o odposluchoch  a rozhodnutí ESĽP alebo to bolo len zdvorilostné stretnutie tých, ktorí nás chránia pred bezprávim.

Planéta COVID. Koľko mŕtvych treba na reštart PLANÉTY ?

17.11.2021

Lockdown, izolácia, prežitie, nesmrteľnosť na planéte COVID je dnes prioritou. Hlavne v Európe. Na našom Slovensku zvlášť a obzvlášť. Nikto nesmie zomrieť, lebo každý chce žiť večne. Politici sveta a na Slovensku sa rozhodli, že zachránia svojich občanov pred smrťou udusením, aby im umožnili žiť večne dovtedy, kým títo občania nezomrú na starobu, rakovinu, infarkt, [...]

Lipšicovská mafia chcela zabásnuť šéfa tajnej služby. Skončí hajzel v base ?

18.09.2021

„Záťah na Čurillu a ďalších vyšetrovateľov NAKA je jasný dôkaz, že systém narafičených udavačov bol odhalený a lipšicovská mafia dostala po pysku“, uvádza na svojom FB profile poslanec NR SR Ľuboš Blaha. Expremiér a doktor práv Fico na tlačovej konferencii verejne odhalil, že plán lipšicovskej mafie smeroval aj k zatknutiu šéfa tajnej služby1 a doktora práv [...]

Kto z koho v NAKA? Navrhla „Kočnerovu opičku“ za ústavnú sudkyňu. Teraz končí v súdnej rade. O čo ide vo „vojne policajtov“?

16.09.2021

Bez výraznejšieho záujmu novinárskej obce sa udiala mimoriadne významná udalosť. Osoba, ktorá významným spôsobom ovplyvnila v posledných rokoch súdny stav na Slovensku, končí v Súdnej rade Slovenskej republiky. Ako táto osoba ovplyvnila súdny stav? Napríklad aj tým, že JUDr. Lenka Praženková z titulu funkcie predsedníčky súdnej rady umožnila, aby sa pravidelným a [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

gurtlervlado

Okolnosti ma donútili po rokoch vrátiť sa k písaniu blogov. Verejnosť sa dozvie naozaj šokujúce odhalenia ako funguje korupcia v súdnictve, v justičnom systéme, ako korupčníci hrajú svoje hry, ako falošní mesiáši idú spasiť slovenskú justíciu a pritom sú to len falošní judáši chrániaci vlastný korupčný systém s pomocou zapredaných médií atď.. Moje blogy budú pravdivé, založené na faktoch a poznatkoch, ktoré som získal počas mojej viac ako dvadsať ročnej právnickej praxe. Tie najlepšie znalosti a skúsenosti som získaval najmä v zahraničí, v krajinách ako napr. Cyprus, Panama, USA, Írsko, Španielsko, Hong Kong. Na Slovensku som prežil tiež isté obdobie života a po istom období snahy zmeniť túto krajinu v lepšiu krajinu pre čestných a statočných ľudí som pochopil, že dielo Jonáša Záborského Dva dni v Chujave má stále niečo do seba. Každopádne odhalenia v mojich blogoch snáď niekomu otvoria oči a niekomu otvoria niečo iné. A na záver heslo, ktoré by malo platiť aj keď väčšinou na Slovensku nefunguje: Las acciones hablan más que las palabras, Skutky namiesto rečí a Actions speak louder than words. Takže začíname priatelia aj nepriatelia moji. Viac aj na mojej web stránke gurtler.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 187278x
Priemerná čítanosť článkov: 5062x

Autor blogu