Založ si blog

Kto stráži M. Kočnera ? Prečo neustrážili Kuciaka pred vrahmi ?

Isteže si poviete, že Kočnera dnes strážia príslušníci zboru väzenskej a justičnej stráže. To je pravda pravdivá. Kto však strážil M.K. roky rokúce pred tým, než sa udiala vražda novinára Kuciaka ?

Záhada?

Odhalí ju obyčajný advokátik z Východu ?

Z miesta, kde ako onehdá povedal pán premiér, „nič nie je“ ?

Sa uvidí.

Ako dobre vedia čitatelia mojich blogov na mojej pravde pravdivej, venujem sa istý čas aj tajným službám. Keďže som v minulosti bol a stále podľa všetkých okolností som v merku tajných služieb, mám aj ja v mojom merku tiež na oplátku niekoľko orgánov verejnej moci a pár verejných činiteľov.

Špeciálne vo voľných chvíľkach moju pozornosť venujem Národnému bezpečnostnému úradu (ďalej aj „NBÚ“). NBÚ je formálnoprávne „nezávislý správny orgán,“ ktorý de facto je zákonom ustanovený tak, aby mal značný mocenský potenciál prameniaci z koncentrácie informácií osobného charakteru. Bez ohľadu na formálnoprávne začlenenie do systému orgánov verejnej správy je NBÚ TAJNOU SLUŽBOU. Charakteristickou črtou tajných služieb je získavanie informácií utajeným spôsobom, ktorý nespĺňa požiadavky transparentnosti. (v zmysle bodu 122 odôvodnenia NÁLEZU Ústavného súdu Slovenskej republiky z 30. januára 2019 PL. ÚS 21/2014-96)

NBÚ ako tajná služba by teda mal strážiť veľa vecí a ľudí. Veď aj stráži. Ako? Nuž NBÚ „stráži“ a v rámci toho „udeľuje“ napríklad aj bezpečnostné previerky. Jednu bezpečnostú previerku na stupeň prísne tajné NBÚ udelil cca. rok pred smrťou novinára Kuciaka aj osobe, ktorá údajne celkom intenzívne komunikovala s obvineným Mariánom K.. Viac aj TU

Vystáva tak otázka, ako je možné, že tento strážca (poznámka autora JUDr. Gürtlera: keďže ide o blog na Pravde a nie odborný článok, tak pojem stážca je používaný ako terminus technicus pre osobu, ktorý nás stráži 🙂 a stráži aj napr. utajované skutočnosti) neustrážil v súčinnosti (spolupráci) s inými mocenskými zložkami štátu novinára Kuciaka pred jeho vrahmi (vrahom) ?

Zlyhal NBÚ, keď vydal napr. bezpečnostnú previerku na stupeň PRÍSNE TAJNÉ aj osobe (toho času vo väzbe), ktorá podľa nezávislého súdu a súdom pripusteného dôkazu (Threema komunikáci) celkom intenzívne komunikovala s Mariánom K. (toho času tiež vo väzbe) ?

NBÚ sa totiž môže celkom intenzívne „vŕtať“ vo Vašom živote a zasahovať aj do Vášho súkromia. Viac aj v odbornom článku TU.

Ako je možné, že NBÚ pri „vŕtaní“ sa v minulosti a v živote Moniky J. neodhalil „podozrivé aktivity“ a udelil jej bezpečnostú previerku na stupeň PRÍSNE TAJNÉ ?

Bola z tohto „stráženia“ vyvodená voči niekomu nejaká konzekvencia?

KTO STRÁŽI túto TAJNÚ SLUŽBU, že „si nerobí, čo chce a ako chce ?“

Quis custodiet ipsos custodes?

Už čoskoro prinesiem verejne verejnosti zaujímavé zistenia, že kto to vlastne “stráži” na Slovensku tajnú službu (NBÚ), akým spôsobom a pod.?

A kto vlastne naozaj stráži M.K. ? Kedy a aký nakoniec padne rozsudok?

Budú to zaujímavé zistenia a odhalenia pravdy pravdivej.

Tajnoši123 sa začali výrazne aktivizovať, keď zistili, že zhromažďujem a vyhodnocujem informácie súvisiace s vážnymi podozreniami na korupciou, vypaľovanie kandidátov na sudcov a falšovanie dokumentov a keďže sa obávajú verejného odhalenia ich protiústavnej a protizákonnej činnosti tak, ak by sa tento blog stratil, ako sa napríklad NBÚ stratil 🙂 (prestal existovať) pôvodný dodávateľ Informačného systému Previerka 🙂  budete vedieť „voco kráčí“ 🙂 Viac aj TU

V zmysle zákona č. 215/2004 Z.z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov, utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o nezákonnom alebo nesprávnom postupe alebo nezákonnom rozhodnutí verejných činiteľov a orgánov verejnej moci.

 

 

Planéta COVID. Koľko mŕtvych treba na reštart PLANÉTY ?

17.11.2021

Lockdown, izolácia, prežitie, nesmrteľnosť na planéte COVID je dnes prioritou. Hlavne v Európe. Na našom Slovensku zvlášť a obzvlášť. Nikto nesmie zomrieť, lebo každý chce žiť večne. Politici sveta a na Slovensku sa rozhodli, že zachránia svojich občanov pred smrťou udusením, aby im umožnili žiť večne dovtedy, kým títo občania nezomrú na starobu, rakovinu, infarkt, [...]

Lipšicovská mafia chcela zabásnuť šéfa tajnej služby. Skončí hajzel v base ?

18.09.2021

„Záťah na Čurillu a ďalších vyšetrovateľov NAKA je jasný dôkaz, že systém narafičených udavačov bol odhalený a lipšicovská mafia dostala po pysku“, uvádza na svojom FB profile poslanec NR SR Ľuboš Blaha. Expremiér a doktor práv Fico na tlačovej konferencii verejne odhalil, že plán lipšicovskej mafie smeroval aj k zatknutiu šéfa tajnej služby1 a doktora práv [...]

Kto z koho v NAKA? Navrhla „Kočnerovu opičku“ za ústavnú sudkyňu. Teraz končí v súdnej rade. O čo ide vo „vojne policajtov“?

16.09.2021

Bez výraznejšieho záujmu novinárskej obce sa udiala mimoriadne významná udalosť. Osoba, ktorá významným spôsobom ovplyvnila v posledných rokoch súdny stav na Slovensku, končí v Súdnej rade Slovenskej republiky. Ako táto osoba ovplyvnila súdny stav? Napríklad aj tým, že JUDr. Lenka Praženková z titulu funkcie predsedníčky súdnej rady umožnila, aby sa pravidelným a [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

K vykoľajeniu vlaku došlo medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha. Železničná doprava bola v úseku prerušená.

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.

gurtlervlado

Okolnosti ma donútili po rokoch vrátiť sa k písaniu blogov. Verejnosť sa dozvie naozaj šokujúce odhalenia ako funguje korupcia v súdnictve, v justičnom systéme, ako korupčníci hrajú svoje hry, ako falošní mesiáši idú spasiť slovenskú justíciu a pritom sú to len falošní judáši chrániaci vlastný korupčný systém s pomocou zapredaných médií atď.. Moje blogy budú pravdivé, založené na faktoch a poznatkoch, ktoré som získal počas mojej viac ako dvadsať ročnej právnickej praxe. Tie najlepšie znalosti a skúsenosti som získaval najmä v zahraničí, v krajinách ako napr. Cyprus, Panama, USA, Írsko, Španielsko, Hong Kong. Na Slovensku som prežil tiež isté obdobie života a po istom období snahy zmeniť túto krajinu v lepšiu krajinu pre čestných a statočných ľudí som pochopil, že dielo Jonáša Záborského Dva dni v Chujave má stále niečo do seba. Každopádne odhalenia v mojich blogoch snáď niekomu otvoria oči a niekomu otvoria niečo iné. A na záver heslo, ktoré by malo platiť aj keď väčšinou na Slovensku nefunguje: Las acciones hablan más que las palabras, Skutky namiesto rečí a Actions speak louder than words. Takže začíname priatelia aj nepriatelia moji. Viac aj na mojej web stránke gurtler.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 176630x
Priemerná čítanosť článkov: 4774x

Autor blogu