Založ si blog

2. Káva s policajným prezidentom. Poslušne hlásim korupciu

Čítaj1 len ak máš IQ 109 a viac a/alebo si príslušníkom tajnej služby.

Inak to nepochopíš, šifru nenájdeš a je to waste of time.

Poďme teda IN MEDIAS RES2.

Na pravde pravdivej dnes vyšiel extrémne zaujímavý rozhovor so súčasným policajným prezidentom.

Kovařík: Budem sa uchádzať o post policajného prezidenta

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/569904-kovarik-budem-sa-uchadzat-o-post-policajneho-prezidenta/

Rozhovor s pánom prezidentom je mimoriadne zaujímavý a odporúčam všetkým v problematike zainteresovaným si ho prečítať.

Mne vo vyjadreniach pána prezidenta zaujalo viac vecí a veľmi som sa potešil ako pán prezident, na rozdiel od predchádzajúceho prezidenta sa vyjadroval a odpovedal na otázky novinára pravdy pravdivej.

Priznám sa, že mimoriadne ma upútalo vyjadrenie pána prezidenta vo veci darov. Právnej problematike darov som sa v minulosti venoval a aj preto neskromne priznávam, že sa tomu trošku rozumiem.

Dokonca som sa „vyjadril“ aj k daru 100 000 eur JUDr. Jankovskej. O dare sa píše napríklad v článku na Denníku Politika: VIEME PRVÍ: Od koho dostala 100 000 eur JANKOVSKÁ ?

Ako uvádza pán policajný prezident, tak

“Napríklad pri daroch musí byť jasné, či ja ako policajný prezident si môžem dať na pracovnom stretnutí zaplatiť kávu. Asi sa zhodneme, že to nie je porušenie etickej zásady. Ale na druhej strane musím vedieť, či si môžem nechať zaplatiť napríklad obed.“

Musím priznať, že policajný prezident otvoril plne legitímnu otázku, ktorá by naozaj mala byť čo najskôr vyriešená, kedže asi sa zhodneme, že ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto kávu, tak to kroupcia nie je.

Otázne však naozaj je, či ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto napríklad obed, či to už korupcia nie je alebo je ?

Táto ošemetná obedová otázka, by si nepochybne zaslúžila pozornosť a nejakú právnu analýzu. Ja osobne som pripravený, takúto analýzu vypracovať. Poskytovanie právnych služieb zadarmo ale nie je možné.

Takže takúto právnu analýzu by mal niekto urobiť za odplatu.

Ale…

Kto by analýzu urobil ?

Za akú odplatu ? Peňažnú alebo nepeňažnú ?

V akej výške ?

Kto to zaplatí ?

To sú v boji proti korupcii tiež dôležité otázky. Úplne seriózne premýšľam ako pomôcť pánovi policajnému dočasnému prezidentovi v boji proti korupcii.

Ako vyriešiť záhadu, či „ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto napríklad obed, či nepácha trestný korupčný čin?“

Jedna z možností by možno bola, že by som požiadal o grant z rozpočtovej rezervy premiéra Matoviča a vypracoval takúto analýzu3 pre pána prezidenta.

Ak by ma pán premiér nechal na holičkách a grant by mi neposkytol, môj naturel by mi prikázal nevzdať sa a hľadať riešenie.

Napadá ma riešenie možnej zapeklitej situácie, že by som požiadal o grant niektorú z neziskových oragnizácii alebo nejaký fond EÚ alebo iný rozpočtový štátny zdroj (môj odhad, cca. 6 000 až 10 000 eur by moha stáť táto analýza z verejných zdrojov – podľa toho, ako by to GABO videl alternatívne)

Alebo by som sa prihlásil do služby asistenta niektorému z protikorupčných poslancov NR SR a za poslaneckú odmenu by som takúto analýzu vypracoval.

Potom by tento protikorupčný poslanec/poslankyňa NR SR poskytol/la túto právnu analýzu pánovi prezidentovi napríklad jej prednesením na pôde parlamentu. Zákon by nikto neporušil a mohla by potom prebehnúť aj plodná parlamentná diskusia, či „ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto napríklad obed, či nepácha trestný korupčný čin?“

Riešením by možno mohlo aj byť (ak by vyššie uvedené spôsoby akumulácie financií na právnu analýzu zlyhali), že by sa moji fanúšikovia na pravde pravdivej rozhodli poskytnúť mi drobné dary (každý z darcov by mi poskytol napríklad dar vo výške nie vyššej ako je cena kávy v hoteli Carlton) a ja by som potom na základe týchto drobných darov (ak by sa naakumovala príslušná čiastka – môj odhad, cca. 666 eur by stála analýza zo súkromných zdrojov) vypracoval takúto právnu analýzu a spoločne by sme ju ako dar poskytli pánovi policajnému prezidentovi.

Samozrejme možné je aj to, že pán prezident vôbec žiadnu právnu analýzu nepotrebuje, lebo možno stačí len „skopírovať“ príslušnú smernicu z úradu na ktorom pracoval v minulosti na úrad, kde pracuje v súčasnosti a hneď by mohlo byť jasné, „či ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto napríklad obed, či to už korupcia nie je ?“

Na záver je potrebné uviesť, že všetko vo svete je vyvážené. 

Mimoriadne dôležitá je pšenička, ktorá potrebuje zem a sĺnko a z ktorej po jej zomletí  pekári každé ráno napečú chlebík. Sĺnko musí svietiť, aby mohla pšenička zo zeme vyrásť. A tiež pšenička potrebuje vodu. Dážď z nebies, aby pšenička nevyschla, aby ju sĺnko nespálilo.

Ďakujem za všetky informácie a podnety, ktoré mi zasielate (viete kde) a dodávate (viete ako), ktoré pôsobia v týchto tažkých časoch ako dar z nebies preto, aby som všetkým hladným po pravde prinášal duchovnú obživuna tomto blogu a chránil tak Vás aj seba pred tajnými službami5, ktoré  svojou ne/činnosťou namiesto ochrany demokratických hodnôt našej spoločnosti svojou ne/činnosťou demokratickú spoločnosť rozkladali/jú a/alebo deštruovali/ujú.

POSLUŠNE HLÁSIM sa do služby, pán prezident.

POSLUŠNE HLÁSIM, som pripravený poskytnúť Vám súčinnosť vo Vašej službe pán prezident.

POSLUŠNE HLÁSIM korupciu, pán prezident.

1 V časoch Korony je duchovná obživa, ktorá veriacim má v kostoloch odovzdávaná byť obmedzená. A preto je možné duchovne sa obohatiť hlavne virtuálne, na internete. K tomu slúžia aj myšlienky v mojich blogoch, ktorých pochopenie vyžaduje IQ 109 a viac. V každom z blogov je totiž ukrytá šifra. Kým v časoch nekorony a neinternetu sa šifry a posolstvá odovzdávali cez mŕtve schránky, dnes v časoch korony sa šifry a posolstvá šíria aj blogmi a hoaxami.

2 Odhalenia v tomto blogu budú brutálne a čerti ochraňujúci kyberpriestor by ich mohli dokonca nazvať aj hoaxami, ale neverte tomu. Každý hoax je aj súčasťou propagandy a každá propaganda je aj súčasťou politiky.

3 poskytovanie právnych služieb advokátom zadarmo nie je možné v zmysle zákona, okrem špecifických výnimiek

4 Viac aj v blogu s názvom: Slnko a dážď https://gurtlervlado.blog.pravda.sk/2020/11/18/slnko-a-dazd/

5Demokratická zodpovednosť spravodajských služieb si vyžaduje exekutívnu kontrolu a parlamentný dohľad ako aj vstupy občianskej spoločnosti. Celkovým cieľom je izolácia bezpečnostných a spravodajských služieb od politického zneužitia bez izolácie od exekutívneho riadenia. Bezpečnostné a spravodajské služby musia reagovať na potreby ľudí prostredníctvom ich volených predstaviteľov, t.j., volených civilov v kabinete a parlamente, ktorí stelesňujú prevahu politickej kontroly nad bezpečnostnými a spravodajskými službami. V prípade zlyhania/zlyhávania volených civilov v kabinete a parlamente nastupuje občianska spoločnosť, expertné skupiny (think-tanks) a občania môžu obmedziť fungovanie služieb poskytovaním alternatívnych názorov (think-tanks), odhaľovaním škandálov a kríz (médiá), alebo sťažnosťami týkajúcimi sa nekalých praktík (občania).

12. Aký je plán B, ak vakcína na COVID 19 nebude fungovať ?

27.12.2020

Čítaj1 len ak máš IQ 99 a viac a/alebo si príslušník tajnej služby a/alebo si poslanec. Inak to nepochopíš, šifru nenájdeš a je to waste of time. Poďme teda IN MEDIAS RES2. Nie som lekár ale právnik, takže z logiky veci by som sa k medicínskym otázkam nemal vyjadrovať. Ale … 🙂 Logika na Slovensku nie celkom funguje, lebo však aj v slovenskom parlamente máme [...]

11. Zasahuje vianočný korupčný stromček k tajnošom123?

24.12.2020

Čítaj1 len ak máš IQ 100 a viac a/alebo si príslušník tajnej služby a/alebo si poslanec. Inak to nepochopíš, šifru nenájdeš a je to waste of time. Poďme teda IN MEDIAS RES2. JUDÁŠ akcia NAKA naplno odhalila, že v štáte slovenskom nie že je niečo prehnité, ale tento štát je naplno prehnitý korupciou odspodu až nahor. Bez ohľadu na to, že sa stále domnievam, že nielen [...]

10. Demokracia sa na fašistický režim može zmeniť neočakávane

12.12.2020

Čítaj1 len ak máš IQ 101 a viac a/alebo si príslušník tajnej služby a/alebo si poslanec. Inak to nepochopíš, šifru nenájdeš a je to waste of time. Poďme teda IN MEDIAS RES2. Slovenský parlament reprezentuje demokratickú vzorku slovenských voličov. Našťastie alebo možno aj bohužiaľ 🙂 Dnešná demokraticky zvolená menšina poslancov s fašistickým a komunistickým [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Simpsonovci nepredpovedali útok na Kongres, obrázok i na Slovensku zdieľali stovky ľudí

15.01.2021 19:30

Obrázok bol graficky upravený a nepochádza zo žiadnej skutočnej epizódy Simpsonovcov, čo potvrdil aj jeden zo scenáristov a producentov seriálu Matt Selman.

Očkovanie / Vakcína / Koronavírus / Covid /

Dánsko je v očkovaní proti Covidu lídrom EÚ, 80 percent Dánov chce vakcínu

15.01.2021 18:33

Rýchlosť očkovania súvisí s tým, že Dánsko všetky použiteľné vakcíny okamžite aplikuje. Podľa vlády vakcíny, ktoré sa dotknú dánskej pôdy, treba okamžite použiť.

F16 / Stíhačka /

Rusko po USA odstúpilo od Zmluvy o otvorenom nebi, Biden pripustil eskaláciu napätia

15.01.2021 17:35

Zmluva podpísaná v roku 1992 mala za cieľ budovať dôveru medzi Ruskom a Západom po skončení studenej vojny a bola vnímaná ako dôležitý nástroj medzinárodnej kontroly zbrojenia.

Mark Rutte

Holandská vláda pre krivdu na 20-tisícoch rodičov podala demisiu

15.01.2021 16:15

Demisia vlády ale podľa politológov na výsledok marcových volieb zrejme veľký vplyv mať nebude.

gurtlervlado

Okolnosti ma donútili po rokoch vrátiť sa k písaniu blogov. Verejnosť sa dozvie naozaj šokujúce odhalenia ako funguje korupcia v súdnictve, v justičnom systéme, ako korupčníci hrajú svoje hry, ako falošní mesiáši idú spasiť slovenskú justíciu a pritom sú to len falošní judáši chrániaci vlastný korupčný systém s pomocou zapredaných médií atď.. Moje blogy budú pravdivé, založené na faktoch a poznatkoch, ktoré som získal počas mojej viac ako dvadsať ročnej právnickej praxe. Tie najlepšie znalosti a skúsenosti som získaval najmä v zahraničí, v krajinách ako napr. Cyprus, Panama, USA, Írsko, Španielsko, Hong Kong. Na Slovensku som prežil tiež isté obdobie života a po istom období snahy zmeniť túto krajinu v lepšiu krajinu pre čestných a statočných ľudí som pochopil, že dielo Jonáša Záborského Dva dni v Chujave má stále niečo do seba. Každopádne odhalenia v mojich blogoch snáď niekomu otvoria oči a niekomu otvoria niečo iné. A na záver heslo, ktoré by malo platiť aj keď väčšinou na Slovensku nefunguje: Las acciones hablan más que las palabras, Skutky namiesto rečí a Actions speak louder than words. Takže začíname priatelia aj nepriatelia moji. Viac aj na mojej web stránke gurtler.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 117313x
Priemerná čítanosť článkov: 3555x

Autor blogu