Založ si blog

2. Káva s policajným prezidentom. Poslušne hlásim korupciu

Čítaj1 len ak máš IQ 109 a viac a/alebo si príslušníkom tajnej služby.

Inak to nepochopíš, šifru nenájdeš a je to waste of time.

Poďme teda IN MEDIAS RES2.

Na pravde pravdivej dnes vyšiel extrémne zaujímavý rozhovor so súčasným policajným prezidentom.

Kovařík: Budem sa uchádzať o post policajného prezidenta

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/569904-kovarik-budem-sa-uchadzat-o-post-policajneho-prezidenta/

Rozhovor s pánom prezidentom je mimoriadne zaujímavý a odporúčam všetkým v problematike zainteresovaným si ho prečítať.

Mne vo vyjadreniach pána prezidenta zaujalo viac vecí a veľmi som sa potešil ako pán prezident, na rozdiel od predchádzajúceho prezidenta sa vyjadroval a odpovedal na otázky novinára pravdy pravdivej.

Priznám sa, že mimoriadne ma upútalo vyjadrenie pána prezidenta vo veci darov. Právnej problematike darov som sa v minulosti venoval a aj preto neskromne priznávam, že sa tomu trošku rozumiem.

Dokonca som sa „vyjadril“ aj k daru 100 000 eur JUDr. Jankovskej. O dare sa píše napríklad v článku na Denníku Politika: VIEME PRVÍ: Od koho dostala 100 000 eur JANKOVSKÁ ?

Ako uvádza pán policajný prezident, tak

“Napríklad pri daroch musí byť jasné, či ja ako policajný prezident si môžem dať na pracovnom stretnutí zaplatiť kávu. Asi sa zhodneme, že to nie je porušenie etickej zásady. Ale na druhej strane musím vedieť, či si môžem nechať zaplatiť napríklad obed.“

Musím priznať, že policajný prezident otvoril plne legitímnu otázku, ktorá by naozaj mala byť čo najskôr vyriešená, kedže asi sa zhodneme, že ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto kávu, tak to kroupcia nie je.

Otázne však naozaj je, či ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto napríklad obed, či to už korupcia nie je alebo je ?

Táto ošemetná obedová otázka, by si nepochybne zaslúžila pozornosť a nejakú právnu analýzu. Ja osobne som pripravený, takúto analýzu vypracovať. Poskytovanie právnych služieb zadarmo ale nie je možné.

Takže takúto právnu analýzu by mal niekto urobiť za odplatu.

Ale…

Kto by analýzu urobil ?

Za akú odplatu ? Peňažnú alebo nepeňažnú ?

V akej výške ?

Kto to zaplatí ?

To sú v boji proti korupcii tiež dôležité otázky. Úplne seriózne premýšľam ako pomôcť pánovi policajnému dočasnému prezidentovi v boji proti korupcii.

Ako vyriešiť záhadu, či „ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto napríklad obed, či nepácha trestný korupčný čin?“

Jedna z možností by možno bola, že by som požiadal o grant z rozpočtovej rezervy premiéra Matoviča a vypracoval takúto analýzu3 pre pána prezidenta.

Ak by ma pán premiér nechal na holičkách a grant by mi neposkytol, môj naturel by mi prikázal nevzdať sa a hľadať riešenie.

Napadá ma riešenie možnej zapeklitej situácie, že by som požiadal o grant niektorú z neziskových oragnizácii alebo nejaký fond EÚ alebo iný rozpočtový štátny zdroj (môj odhad, cca. 6 000 až 10 000 eur by moha stáť táto analýza z verejných zdrojov – podľa toho, ako by to GABO videl alternatívne)

Alebo by som sa prihlásil do služby asistenta niektorému z protikorupčných poslancov NR SR a za poslaneckú odmenu by som takúto analýzu vypracoval.

Potom by tento protikorupčný poslanec/poslankyňa NR SR poskytol/la túto právnu analýzu pánovi prezidentovi napríklad jej prednesením na pôde parlamentu. Zákon by nikto neporušil a mohla by potom prebehnúť aj plodná parlamentná diskusia, či „ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto napríklad obed, či nepácha trestný korupčný čin?“

Riešením by možno mohlo aj byť (ak by vyššie uvedené spôsoby akumulácie financií na právnu analýzu zlyhali), že by sa moji fanúšikovia na pravde pravdivej rozhodli poskytnúť mi drobné dary (každý z darcov by mi poskytol napríklad dar vo výške nie vyššej ako je cena kávy v hoteli Carlton) a ja by som potom na základe týchto drobných darov (ak by sa naakumovala príslušná čiastka – môj odhad, cca. 666 eur by stála analýza zo súkromných zdrojov) vypracoval takúto právnu analýzu a spoločne by sme ju ako dar poskytli pánovi policajnému prezidentovi.

Samozrejme možné je aj to, že pán prezident vôbec žiadnu právnu analýzu nepotrebuje, lebo možno stačí len „skopírovať“ príslušnú smernicu z úradu na ktorom pracoval v minulosti na úrad, kde pracuje v súčasnosti a hneď by mohlo byť jasné, „či ak na pracovnom stretnutí zaplatí policajnému prezidentovi niekto napríklad obed, či to už korupcia nie je ?“

Na záver je potrebné uviesť, že všetko vo svete je vyvážené. 

Mimoriadne dôležitá je pšenička, ktorá potrebuje zem a sĺnko a z ktorej po jej zomletí  pekári každé ráno napečú chlebík. Sĺnko musí svietiť, aby mohla pšenička zo zeme vyrásť. A tiež pšenička potrebuje vodu. Dážď z nebies, aby pšenička nevyschla, aby ju sĺnko nespálilo.

Ďakujem za všetky informácie a podnety, ktoré mi zasielate (viete kde) a dodávate (viete ako), ktoré pôsobia v týchto tažkých časoch ako dar z nebies preto, aby som všetkým hladným po pravde prinášal duchovnú obživuna tomto blogu a chránil tak Vás aj seba pred tajnými službami5, ktoré  svojou ne/činnosťou namiesto ochrany demokratických hodnôt našej spoločnosti svojou ne/činnosťou demokratickú spoločnosť rozkladali/jú a/alebo deštruovali/ujú.

POSLUŠNE HLÁSIM sa do služby, pán prezident.

POSLUŠNE HLÁSIM, som pripravený poskytnúť Vám súčinnosť vo Vašej službe pán prezident.

POSLUŠNE HLÁSIM korupciu, pán prezident.

1 V časoch Korony je duchovná obživa, ktorá veriacim má v kostoloch odovzdávaná byť obmedzená. A preto je možné duchovne sa obohatiť hlavne virtuálne, na internete. K tomu slúžia aj myšlienky v mojich blogoch, ktorých pochopenie vyžaduje IQ 109 a viac. V každom z blogov je totiž ukrytá šifra. Kým v časoch nekorony a neinternetu sa šifry a posolstvá odovzdávali cez mŕtve schránky, dnes v časoch korony sa šifry a posolstvá šíria aj blogmi a hoaxami.

2 Odhalenia v tomto blogu budú brutálne a čerti ochraňujúci kyberpriestor by ich mohli dokonca nazvať aj hoaxami, ale neverte tomu. Každý hoax je aj súčasťou propagandy a každá propaganda je aj súčasťou politiky.

3 poskytovanie právnych služieb advokátom zadarmo nie je možné v zmysle zákona, okrem špecifických výnimiek

4 Viac aj v blogu s názvom: Slnko a dážď https://gurtlervlado.blog.pravda.sk/2020/11/18/slnko-a-dazd/

5Demokratická zodpovednosť spravodajských služieb si vyžaduje exekutívnu kontrolu a parlamentný dohľad ako aj vstupy občianskej spoločnosti. Celkovým cieľom je izolácia bezpečnostných a spravodajských služieb od politického zneužitia bez izolácie od exekutívneho riadenia. Bezpečnostné a spravodajské služby musia reagovať na potreby ľudí prostredníctvom ich volených predstaviteľov, t.j., volených civilov v kabinete a parlamente, ktorí stelesňujú prevahu politickej kontroly nad bezpečnostnými a spravodajskými službami. V prípade zlyhania/zlyhávania volených civilov v kabinete a parlamente nastupuje občianska spoločnosť, expertné skupiny (think-tanks) a občania môžu obmedziť fungovanie služieb poskytovaním alternatívnych názorov (think-tanks), odhaľovaním škandálov a kríz (médiá), alebo sťažnosťami týkajúcimi sa nekalých praktík (občania).

Planéta COVID. Koľko mŕtvych treba na reštart PLANÉTY ?

17.11.2021

Lockdown, izolácia, prežitie, nesmrteľnosť na planéte COVID je dnes prioritou. Hlavne v Európe. Na našom Slovensku zvlášť a obzvlášť. Nikto nesmie zomrieť, lebo každý chce žiť večne. Politici sveta a na Slovensku sa rozhodli, že zachránia svojich občanov pred smrťou udusením, aby im umožnili žiť večne dovtedy, kým títo občania nezomrú na starobu, rakovinu, infarkt, [...]

Lipšicovská mafia chcela zabásnuť šéfa tajnej služby. Skončí hajzel v base ?

18.09.2021

„Záťah na Čurillu a ďalších vyšetrovateľov NAKA je jasný dôkaz, že systém narafičených udavačov bol odhalený a lipšicovská mafia dostala po pysku“, uvádza na svojom FB profile poslanec NR SR Ľuboš Blaha. Expremiér a doktor práv Fico na tlačovej konferencii verejne odhalil, že plán lipšicovskej mafie smeroval aj k zatknutiu šéfa tajnej služby1 a doktora práv [...]

Kto z koho v NAKA? Navrhla „Kočnerovu opičku“ za ústavnú sudkyňu. Teraz končí v súdnej rade. O čo ide vo „vojne policajtov“?

16.09.2021

Bez výraznejšieho záujmu novinárskej obce sa udiala mimoriadne významná udalosť. Osoba, ktorá významným spôsobom ovplyvnila v posledných rokoch súdny stav na Slovensku, končí v Súdnej rade Slovenskej republiky. Ako táto osoba ovplyvnila súdny stav? Napríklad aj tým, že JUDr. Lenka Praženková z titulu funkcie predsedníčky súdnej rady umožnila, aby sa pravidelným a [...]

Stridsvagn 122, Ukrajina, tank

VIDEO: Do lesa aj do mesta. Švédske tanky slúžia Ukrajincom proti Rusom

11.12.2023 06:00

Ukrajina začiatkom jesene dostala 10 tankov Stridsvagn 122, čo sú modernizované švédske upravené modely nemeckého tanku Leopard 2A5.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusi útočili na Kyjev. Ukrajina chce nielen F-16, ale aj švédske gripeny

11.12.2023 05:45, aktualizované: 05:51

Okrem stíhačiek F-16 má Ukrajina záujem aj o švédske gripeny. Ukrajinská piloti si ich už otestovali.

OV1

Zamračené pohľady, prudké gestá. Bolo to tak úprimné, ako sa len dalo, povedal Zelenskyj po rozhovore s Orbánom

11.12.2023 05:45

Vyzeralo to skôr ako hádka, než rozhovor, ktorý by rozptýlil dlhodobé spory. Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj na seba narazili v Buenos Aires.

Ali Rahman Kiana Rahmanová

Nobelovu cenu za mier prevzali v mene Narges Mohammadíovej jej dve deti

10.12.2023 21:08

Mohammadíová je od roku 2021 zadržiavaná v teheránskej väznici Evín a prestížne ocenenie si nemohla prevziať osobne.

gurtlervlado

Okolnosti ma donútili po rokoch vrátiť sa k písaniu blogov. Verejnosť sa dozvie naozaj šokujúce odhalenia ako funguje korupcia v súdnictve, v justičnom systéme, ako korupčníci hrajú svoje hry, ako falošní mesiáši idú spasiť slovenskú justíciu a pritom sú to len falošní judáši chrániaci vlastný korupčný systém s pomocou zapredaných médií atď.. Moje blogy budú pravdivé, založené na faktoch a poznatkoch, ktoré som získal počas mojej viac ako dvadsať ročnej právnickej praxe. Tie najlepšie znalosti a skúsenosti som získaval najmä v zahraničí, v krajinách ako napr. Cyprus, Panama, USA, Írsko, Španielsko, Hong Kong. Na Slovensku som prežil tiež isté obdobie života a po istom období snahy zmeniť túto krajinu v lepšiu krajinu pre čestných a statočných ľudí som pochopil, že dielo Jonáša Záborského Dva dni v Chujave má stále niečo do seba. Každopádne odhalenia v mojich blogoch snáď niekomu otvoria oči a niekomu otvoria niečo iné. A na záver heslo, ktoré by malo platiť aj keď väčšinou na Slovensku nefunguje: Las acciones hablan más que las palabras, Skutky namiesto rečí a Actions speak louder than words. Takže začíname priatelia aj nepriatelia moji. Viac aj na mojej web stránke gurtler.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 180285x
Priemerná čítanosť článkov: 4873x

Autor blogu